آموزش افزایش طول عمر باترى آیفون

افزايش طول عمر باترى آيفون

به منظور درخواست هاى مکرر کاربران عزیز ، تصمیم گرفتیم تا آموزش افزایش طول عمر باترى آیفون را به شما بدهیم تا بتوانید از محصولات اپلى خود ، بیشترین استفاده را ببرید. توجه داشته باشید که این آموزش ، براى باترى هایى که خراب هستند تاثیر چندانى نخواهد داشت و کسانى که موبایل هایشان مشکل باترى دارد و باترى شان مشکل دارد ( از جمله مشکلات رایج ، باد کردن باترى است ) باید به موبایل فروشى ها مراجعه کنند و باترى دستگاهشان را به کلى تعویض نمایند.

راه حل هاى موجود براى افزایش طول عمر باترى آیفون ، به ترتیب اهمیت که هرکدام را در ادامه تیتر آن توضیح خواهیم داد :

 

١- کالیبره کردن باترى :

براى کالیبره کردن باترى ، باید از دستگاه خود استفاده کنید تا دستگهتان خاموش شود ( شارژ ١٪‏ هم مورد قبول نیست ). سپس حدود ١٠ دقیقه بگذارید دستگاه خاموش بماند و سپس موبایلتان را به شارژ بزنید و بگذارید ١٠٠٪‏ شارژ شود و پس از ١٠٠٪‏ شدن شارژ ، بگذارید ١ ساعت دیگر به شارژ بماند. این کار را ٣ بار به طور مکرر و پشت سر هم انجام دهید. پس از انجام این کار به طور کامل ، شاهد افزایش طول عمر باترى آیفون خود خواهید بود.

 

٢- خاموش کردن بلوتوث و Wi-Fi در مواقعى که نیاز نیست :

سعى کنید هنگامى که به واى فاى و باوتوث نیاز ندارید ، آن ها را خاموش کنید ، چراکه مصرف باترى این دو ، بسیار بسیار زیاد است و موجب کاهش باترى مى شود. خاموش کردن آن ها نیز بسیار ساده هستند ، دو راه براى انجام این کار پیش رو دارید ، یکى از طریق کنترل سنتر که کافیست انگشت خود را از پایین صفحه به طرف بالا بکشید و دو گزینه ى واى فاى و بلوتوث را خاموش کنید. راه دیگر انجام این کار ، رجوع به تنظیمات دستگاهتان و خاموش کردن این دو از این طریق است.

 

٣- خاموش کردن اینترنت همراه :

اینترنت همراه نیز بسیار باترى استفاده مى کند و پیشنهاد مى کنیم هنگامى که از آن استفاده نمى کنید ، آن را خاموش کنید. خاموش کردن آن نیز از طریق تنظیمات انجام مى شود. ضمنا استفاده از اینترنت نسل ۴ ( LTE ) ، باعث افزایش مصرف باترى مى شود در حالیکه براى کار هاى روزمره مانند چت کردن ، نسل سوم کفایت مى کند ! پس در مواقعى که نیاز ندارید که از سرعت بسیار بالا استفاده کنید ، با رجوع به Settings -> Cellular -> Cellular Data Options -> Voice ، سرعت را انتخاب کنید.

 

۴- حالت هواپیما :

یکى دیگر از مسائلى که به افزایش طول عمر باترى آیفون کمک مى کند ، استفاده از حالت هواپیما مى باشد. هنگامى که به سیم کارت خود احتیاج ندارید ، دستگاه خود را در حالت هواپیما بگذارید تا مصرف باترى را کاهش دهید. روشن کردن حالت هواپیما نیز از دو طریق کنترل سنتر و تنظیمات قابل انجام است.

 

۵- کم کردن نور صفحه :

نور صفحه خود را در صورتى که نیاز به نور زیاد ندارید ، کم کنید تا مصرف باترى به همان نسبت کاهش یابد. این موضوع نیز حائز اهمیت است و تاثیر زیادى دارد. البته پیشنهاد ما ، استفاده از حالت اتوماتیک است که از طریق Settings -> Display and Brightness و روشن کردن Auto-Brighteness است.

 

۶- خاموش کردن Background App Refresh :

وقتى این قابلیت روشن باشد ، برنامه ها در پس زمینه فعالیت خواهند کرد. براى خاموش کردن این قابلیت ، از طریق مسیر زیر اقدام کنید :

Settings -> General -> Background App Refresh

و در این قسمت ، Background App Refresh را خاموش کنید.

 

٧- فعال سازى Reduce Motion :

این کار ، در صورتى پیشنهاد مى شود که اهمیت زیادى به گرافیک موبایل خود ندهید و تاثیر چندانى نیز در افزایش طول عمر باترى آیفون نخواهد داشت. با فعال سازى این قابلیت ، حرکات دستگاه شما ، کاهش پیدا مى کند. براى فعال سازى آن ، از طریق زیر اقدام کنید :

Settings -> General -> Accessibility-> Reduce Motion

و در این صفحه ، Reduce Motion را فعال کنید.

 

٨- بستن برنامه ها :

برخلاف سایر سیستم عامل ها ، در iOS نیازى به بستن برنامه هاى باز ندارید و اگر ببندید ، نه تنها باعث افزایش طول عمر باترى آیفون و سرعت آن نخواهد شد ، بلکه مضر هم هست ! بسیارى از وبسایت ها ، این مورد را اشتباها به کاربران خود مى گویند که برنامه ها را ببندید ، در حالیکه این مورد ، براى سایر سیستم عامل هاست. پس ، در آیفون ، آیپد و آیپاد خود ، برنامه ها را نبندید! 

 

با انجام این کارها ، باعث افزایش طول عمر باترى آیفون خود خواهید شد. لازم به ذکر است که این ٨ مورد ، اصلى ترین کار ها هستند و سایر کار هایى که در هرکجاى دیگر اعلام مى شود ، تاثیر چندان زیادى بر روى افزایش طول عمر باترى آیفون شما نخواهد داشت. پس با خیال راحت ، از این راه ها استفاده کنید.

دیدگاه ها