آموزش کامل تلگرام ( از ۰ تا ۱۰۰ )- قسمت دوم

تلگرام

در این مطلب ، قصد تکمیل آموزش ۰ تا ۱۰۰ تلگرام که از طریق این لینک قابل مشاهده می باشد را داریم تا توسط این آموزش تکمیلی ، بتوانید به معنای واقعی تلگرام به صورت حرفه ای یاد بگیرید. طبق معمول همیشه در ادامه این مطلب با هوکو همره باشید تا بتوانیم در حد توان به شما در یادگیری مطلبی کمک کنیم…

فضای شخصی بی نهایت

در میان کانال ها ، گروه ها و اشخاصی که با آن ها در تماس هستید ، مطالبی برای شما ارسال می شوند که قطعا در میان آن ها مطالبی وجود دارند که مورد پسند شما قرار میگیرند و ممکن است بخواهید آن ها را ذخیره کرده و بعدا آن ها را دوباره خوانده و یا مشاهده کنید. تا چندی پیش ، برای این کار باید کانال تلگرامی برای خود ایجاد می کردید و مطالب را در کانال فوروارد می کردید تا بتوانید این چنین کاری انجام دهید اما تلگرام ، آپدیتی ارائه کرده که در این آپدیت ، به شما فضای نامحدودی برای ذخیره پیام ها به شما میدهد. برای استفاده از این فضای بی نهایت ، کافیست از منو سمت چپ ، بر روی ابر موجود در روبروی اسم خود کلیک کرده و پیام های مورد نظر را ذخیره کنید. با این کار ، تا زمانی که اکانت شما سالم باشد و مشکلی نداشته باشد ( دیلت اکانت نکنید ) ، پیام ها برایتان باقی خواهند ماند.

 

 

ارسال فیلم ، عکس ، فایل

برای اشتراک فایل ، عکس و یا فیلم های خود با سایر دوستانتان ، کافیست در محیط چت ، گزینه موجود در سمت چپ محل تایپ پیام را لمس کرده و برای ارسال عکس ، Send Photo Or Video را انتخاب کرده و برای ارسال فایل ، بر روی File کلیک کنید. سپس عکس ، فیلم و یا فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از انتخاب ، گزینه Send را لمس کنید.

 

اد کردن افراد

این موضوع ، برای ۲ مورد مورد استفاده قرار می گیرد:

۱- برای افرادی که با آن ها در حال چت کردن هستید ولی آن ها را به لیست دوستان خود اضافه نکرده اید و شماره آن ها را ندارید ، برای این مورد ، کافیست بر روی اسم وی کلیک کرده و به پروفایل وی رفته. سپس با لمس گزینه ۳ نقطه موجود در بالا سمت راست ، گزینه add را انتخاب کنید.

۲- این حالت ، برای افرادی که شماره آن ها را دارید ولی با آن ها چت نکرده اید است ، در این حالت ، به قسمت مخاطبین خود در تلگرام رفته و با لمس گزینه ” + ” در بالا سمت راست ، شماره ، اسم و فامیل وی را وارد کنید. کار تمام است.

تلگرام

 

تغییر صدای دریافت پیام برای یک شخص یا همه

به صورت پیش فرض ، پیام های ارسالی برای شما ، با صدایی که برای پیامک خود انتخاب کرده اید شما را مطلع می کنند ولی برای اینکه بتوانید این صدا را شخصی سازی کرده و صدای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید تا با آن صدا مطلع شوید ، کافیست به تنظیمات رفته و به شاخه Notifications And Sounds رجوع کنید. در اینجا قادر خواهید بود تا صدای اعلان پیام های دریافتی خود را انتخاب کنید. شما هم چنین میتوانید برای پیام های گروه ها یک صدا و برای پیام های خصوصی خود یک صدای مجزا را انتخاب کنید.

اگر هم میخواهید برای یک شخص خاص مانند دوست صمیمیتان و یا پدر و مادرتان و یا همسر خود صدایی خاص خودشان را اختصاص دهید تا به محض شنیدن این صدا ، به پیام آن ها پاسخ دهید ، کافیست به پروفایل آن ها رفته و از طریق Notifications And Sounds اقدام به این کار کنید.

 

Mute کردن گروه ، کانال و یا شخص

بسیار گروه ها و کانال ها وجود دارند که اگر آن ها را خاموش و یا به اصطلاح Mute نکنید ، موجب اذیت و آزار شما خواهند شد ، چراکه پیام های ارسالی توسط آن ها زیاد است و به ازای ارسال هر پیام ، برای شما نوتیفیکیشنی ارسال می شود که چندان خوش آیند نیست. حتی ممکن است بخواهید وقتی یک شخص خاص به شما پیام می دهد ، پیام وی برای شما به صورت نوتیفیکیشن نمایش داده نشود. برای این کار ( برای اشخاص و گروه ها ) بر روی عکس پروفایل کلیک کرده و اگر گروه باشد ، گزینه ی Notification را disable یا همان غیرفعال کنید ، اگر هم شخص می باشد که به پروفایل وی رفته و با انتخاب گزینه ی Notifications و قرار دادن آن بر روی حالت Disable ، نوتیفیکیشن آن شخص را غیرفعال کنید. برای Mute کردن کانال ها نیز به راحتی بر روی گزینه موجود در پایین صفحه را لمس کنید.

تلگرام

 

استفاده/عدم استفاده از مرورگر داخلی تلگرام

تلگرام ، یک مرورگر داخلی دارد که میتوانید برای لینک هایی که از طریق این پیامرسان برایتان ارسال می شود از آن استفاده کنید. اما گاها افراد احساس راحتی هنگام استفاده از این مرورگر ندارند و ترجیح می دهند از مرورگر موبایل خودشان به جای این مرورگر استفاده کنند. برای این که استفاده از این مرورگر را غیرفعال کنید ، کافیست به تنظیمات تلگرام رفته و In-App Browser را غیرفعال کنید.

 

حذف اکانت تلگرام

برای حذف اکانت خود ( دیلت اکانت ) باید از طریق وبسایت اقدام کنید. برای این منظور ، بر روی این لینک کلیک کنید. سپس شماره خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره خود ، در تلگرام برایتان یک کد ارسال می شود. شما باید این کد ارسالی را در باکس موجود در سایت وارد کنید و بر روی Deactive Account کلیک کنید. کار تمام است و حالا اکانت تلگرام شما به طور کامل حذف شده است.

تلگرام

ضمنا برای افزایش امنیت تلگرام نیز توصیه میکنیم روی این لینک کلیک کنید و از آن بهره ببرید

دیدگاه ها