آیا گلکسی اس ۸ از بلوتوث ۵ بهره می برد ؟

بلوتوث 5

موسسه SIG هفته پیش بود که از نسخه ۵ بلوتوث مشخصاتی را به انتشار رساند و با بهره بری از انتشارات این موسسه میتوان گفت که بلوتوث ۵ در مقابل نسل قبلی اش سرعتش ۴ برابر افزایش یافته است. در ضمن بلوتوث ۵ از لحاظ سرعت انتقال داده ۲ برابر بلوتوث ۴٫۲ میباشد.

بر اساس گفته های موسسه SIG ، جدیدترین پرچمداران از بلوتوث ۵ بهره مند خواهند شد و طبق شایعات پیشین ، احتمالش زیاد است که Samsung Galaxy S8 ( سامسونگ گلکسی اس ۸ ) با بلوتوث ۵ رونمایی و وارد بازار شود.

باید بگوییم که نسخه ۵ بلوتوث از گجت های دیگری هم پشتیبانی مینماید و بر اساس آن ، باید محصولات بلوتوثی را در بازار بیشتر مشاهده میکنیم. این نکته را هم باید به عرض برسانیم که با بلوتوث ۵ شاهد افزایش سرعت هستیم و از این رو تاثیر زیادی را در کیفیت ابزارهای بلوتوثی شاهد خواهیم بود.

در خصوص استفاده نسخه ۵ بلوتوث در گلکسی اس ۸ فعلاً نباید مطمئن بود و باید این حرف را در حد شایعه دانست. پس تا زمانی که از سامسونگ گلکسی اس ۸ بصورت رسمی رونمایی به عمل نیاید ، نباید مطمئن بود و برای فاش شدن راست یا دروغ بودن این سخن باید صبر کرد.

اگر سرعت بلوتوث ها به همین روال بالا برود و هر سال شاهد رونمایی از نسخه جدیدی از بلوتوث باشیم ، قطعاً در چند سال آینده دیگر به نرم افزارهایی همانند زاپیا ، شیر ایت و … که مبتی بر وای فای هستند نیاز نخواهیم داشت.

دیدگاه ها