انتشار نسخه جدید تلگرام ۴٫۱

تلگرام 4.1

چند روز قبل جدیدترین آپدیت تلگرام منتشر شد. نسخه جدید آپدیت تلگرام ۴٫۱ دارای امکانات جدیدی از قبیل افزایش ظرفیت سوپرگروه‌، محدود کردن سطح دسترسی اعضای آن، تغییر سطح دسترسی ادمین های کانال‌ و … می باشد. با وبلاگ هوکو همراه باشید تا با این ویژگی های جدید بیشتر آشنا شوید.

افزایش ظرفیت سوپرگروه ها

در تلگرام ۴٫۱ ظرفیت سوپرگروه ها تا ۱۰ هزار عضو افزایش پیدا کرده است. این امکان جدید می تواند کاربردهای سوپرگروه را بیش از گذشته افزایش دهد.  از دیگر ویژگی های جدید تلگرام ۴٫۱ امکان جستجوی اعضا در گروه می باشد. می توانید بدون محدودیت کاربر مورد نظرتان را جستجو و پیدا کنید.

محدود کردن اعضای سوپرگروه

یکی از امکانات خوبی که تلگرام ۴٫۱  اضافه شده، امکان محدود کردن افراد در سوپر گروه هاست. به این معنی که دیگر لازم نیست فردی را به طور کامل از گروه بلاک کرد، بلکه می توان به طور موقت محدودیت هایی را برای او در نظر گرفت. به عنوان مثال فرد مورد نظر می تواند فقط مطالب گروه را مشاهده نماید و امکان ارسال مطلب در گروه را نداشته باشد. همچنین می توان برای محدودیت اعمال شده زمان نیز تعیین کرد و مدت زمان مشخصی یک کاربر را محدود نمود. این کنترل و اعمال محدودیت می تواند بر روی مطالب به طور جداگانه نیز انجام شود. مثلا یک کاربر سوپر گروه امکان ارسال متن یا استیکر را داشته باشد ولی اجازه ارسال ویدیو یا فایل صوتی به وی داده نشود.

تعیین سطح دسترسی برای ادمین های کانال

در بروزرسانی جدید این امکان برای ادمین اصلی کانال وجود دارد که بتواند بر روی فعالیت های سایر ادمین ها کنترل داشته و سطح اختیارات آن ها را تعیین نماید.

تا کنون تنها کسی که امکان تغییر نام، عکس و اطلاعات کانال را داشت و می توانست بر روی مطالب سایر ادمین ها نظارت داشته باشد، ادمین سازنده کانال بود. اما از این پس ادمین سازنده می تواند به ادمین های دیگر اجازه دسترسی به این موارد را بدهد.  برای انجام این کار می توانید به صفحه پروفایل کانال خود رفته و بر روی آیکون چرخ دنده بالای صفحه کلیک کنید.

تلگرام 4.1

 

تعیین سطح دسترسی برای ادمین های سوپرگروه

مانند تعیین سطح دسترسی های ادمین های کانال، این کنترل در سوپرگروه ها نیز اضافه شده است. ادمین اصلی سوپرگروه می تواند بر روی فعالیت های سایر ادمین ها کنترل داشته و سطح اختیارات آن ها را تعیین نماید. این دسترسی ها شامل حذف پیام کاربران، توانایی پین کردن پیام، بلاک کردن کاربران یا اضافه کردن یک ادمین جدید می باشد.

ثبت رویدادهای ۴۸ ساعت گذشته

یکی از بخش های اضافه شده به آپدیت جدید، رویدادها (Events) در سوپرگروه‌ها و کانال‌ها می باشد. در این بخش می توانید به آخرین فعالیت هایی که در ۴۸ ساعت اخیر در کانال یا سوپرگروه رخ داده را دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید افرادی که به تازگی به گروه یا کانال اضافه شدند یا افرادی که گروه یا کانال را ترک کردند، ببینید. مشاهده پست های ارسال شده یا حذف شده، نسخه های ویرایش یک پست، تغییر اطلاعات یک کانال و … نیز در قسمت رویدادها  ثبت می شود.

امکان استفاده از پراکسی داخلی

این قابلیت جدید که از طریق بخش Data And Storage قابل دسترسی است، به شما این توانایی را می دهد که تنها با وارد کردن یک پراکسی در برنامه بتوانید بدون محدودیت از تلگرام استفاده کنید. البته با توجه به آزاد بودن تلگرام این امکان در حال حاضر کاربردی ندارد.

 

امکان Peer To Peer در تماس صوتی

ویژگی  Peer To Peer  به شما این امکان را می دهد که بتوانید تماس های صوتی خود را به سرورهای تلگرام منتقل نمایید. در این صورت آی پی شما درتماس ها پنهان خواهد ماند. البته استفاده از سرورهای تلگرام باعث کاهش کیفیت صدای شما می شود. این قابلیت از طریق بخش Privacy And Security قابل دسترسی است و در حالت پیش فرض روشن است. در صورتی که قصد استفاده از این قابلیت را دارید،  این بخش را خاموش نمایید.

نمایش عکس و ویدیو در گالری

در نسخه قبلی عکس ها و ویدیوها به صورت جداگانه بودند و در هنگام ارسال باید از بخش گالری گزینه Photo یا Video انتخاب میشد. اما در نسخه جدید عکس و ویدیو در گالری کنار هم قرار گرفته اند و نیازی به عوض کردن حالت نمایش در هنگام ارسال نمی باشد.

همان طور که ملاحظه نمودید امکانات جدید اضافه شده به تلگرام بسیار کاربردی و مفید بودند. برای دانلود آپدیت جدید می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

دانلود اندروید (پلی استور)

دانلود آی او اس (اپ استور)

 

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی راجع به نسخه تگرام ۴٫۱ که اخیرا منتشر شده است به دست آورده باشید. تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

دیدگاه ها