بلندگوی هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی سامسونگ معرفی شد

بلندگوی هوشمند

پس از آمازون و گوگل، این بار دو قدرت دیگر دنیای فناوری اقدام به تولید بلندگوی هوشمند کرده اند. گزارش ها حاکی از آن است که اپل به تازگی از بلندگوی هوشمند خود با نام هوم پاد رونمایی کرده و سامسونگ نیز در حال توسعه بلندگوی هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی هوشمند بیکسبی می باشد.

آمازون اولین تولید کننده بلندگوهای هوشمند

آمازون اولین شرکت تولیدکننده بلندگوهای هوشمند بوده که در سال ۲۰۱۵ از اولین محصول خود با نام اکو رونمایی نمود. بر اساس برآوردهای انجام گرفته انتظار می روند این محصول در سال ۲۰۱۷ حدود ۷۰٫۶ درصد فروش بلندگوهای هوشمند را در بازار آمریکا در اختیار داشته باشد. در ادامه این برآوردها که توسط eMarketer انجام شده، استفاده از این محصول در آمریکا در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال گذشته ۱۲۸٫۹ درصد رشد خواهد داشت و حداقل ۳۵٫۶ میلیون از مردم آمریکا برای یک بار در ماه از این محصول استفاده خواهند کرد.

بلندگوی هوشمند

 

هوم پاد بلندگوی هوشمند کمپانی اپل

اپل نیز به تازگی و در کنفرانس توسعه دهندگان شرکت خود، از محصول جدید خود به نام هوم پاد رونمایی نمود. بر اساس گزارشات رسیده هوم پاد از دسامبر سال جاری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این محصول در دو رنگ سفید و مشکی و ا قیمت ۳۴۹ دلار عرضه می گردد. وظیفه تعامل با کاربران هوم پاد بر عهده ی سیری خواهد بود. سیری به عنوان دستیار صوتی هوشمند اپل اکنون از ۳۰ زبان پشتیبانی می کند.

دستیار صوتی هوشمند بیکسبی سامسونگ

سامسونگ نیز به عنوان یکی دیگر از غول های دنیای فناوری، در حال طراحی و توسعه بلندگوی هوشمند خود میتنی بر دستیار صوتی هوشمند بیکسبی می باشد.  با توجه به گزارش ها این کمپانی در حال حاضر طراحی خود را نهایی کرده و در حال توسعه ی ویژگی های دستیار صوتی هوشمند بیکسبی است.

علاوه بر سامسونگ شرکت های دیگری نیز توسعه دستیار صوتی هوشمند را جزو برنامه های آینده خود قرار داده اند. حتی شرکت هایی که در زمینه سخت افزار نیز فعالیت نمی کنند قصد دارند در آینده ای نزدیک به جمع توسعه دهندگان این محصولات بپیوندند. یکی از این شرکت ها، شرکت ژاپنی سافت بانک می باشد.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی از تولیدکنندگان بلندگوهای هوشمند در دنیا به دست آورده باشید. تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

 

دیدگاه ها