بهترین زمان شارژ کردن موبایل در طول شبانه روز

بهترین زمان شارژ کردن موبایل

شما چه زمانی را به شارژ کردن گوشی خود اختصاص می دهید؟ باتری گوشی شما معمولا چند درصد شارژ دارد؟ آیا می دانید برای بالابردن عمر باتری گوشی خود باید به چه نکاتی توجه کنید؟ دراین پست علاوه بر آشنا شدن با بهترین زمان شارژ کردن موبایل ، با مواردی که ممکن است به باتری گوشی شما آسیب برساند نیز آشنا خواهید شد. در حقیقت نکاتی را بیان خواهیم کرد که به شما کمک می کند تا عمر باتری خود را افزایش دهید. پس در ادامه همراه هوکو باشید

بهترین زمان شارژ کردن موبایل

 

شارژ کردن موبایل در شب

بسیاری از افراد بهترین زمان شارژ کردن موبایل را در طول روز می دانند و بر این باورند شارژ کردن گوشی در شب و قبل ازخواب باعث آسیب به باتری آن می شود. زیرا ساعات زیادی باتری گوشی پس از شارژ شدن همچنان متصل به برق خواهد ماند. اما باید بدانید این حرف در مورد گوشی های هوشمند صحیح نیست. گوشی های هوشمند پس از شارژ کامل، مسیر شارژ را مسدود می کنند تا جلوی آسیب رساندن به باتری را بگیرند.

یکی از مواردی که ممکن است باعث آسیب به گوشی شما شود، بالا رفتن دمای گوشی است. وقتی گوشی موبایل شما برای مدت زیاد متصل به برق می ماند، باعث بالا رفتن دمای گوشی شده و این افزایش دما به باتری گوشی انتقال می یابد. حالا اگر گوشی شما دارای محافظ یا قاب باشد، باعث جلوگیری از بیرون رفتن گرمای گوشی خواهد شد. افزایش دما در نهایت منجر به اکسایش سلول های باتری و در نتیجه کاهش عمر باتری می گردد. پس به یاد داشته باشید، اگر بهترین زمان شارژ کردن موبایل برای شما شب می باشد، قبل از اتصال گوشی به برق حتما محافظ گوشی خود را جدا کنید.

بهترین زمان شارژ کردن موبایل

 

شارژ باتری در بازه های زمانی کوتاه

اگر می خواهید باتری گوشی شما بیشترین طول عمر را داشته باشد، سعی کنید گوشی را در بازه های زمانی کوتاه شارژ کنید. این کار ایمنی بیشتری نسبت به شارژ یک باره دارد. در حقیقت می توان گفت باتری های لیتیوم-یونی گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که ایده آل ترین حالت شارژ آن بین ۵۰ تا ۸۰ درصد می باشد. این میزان شارژ باعث می شود کمترین آسیب به باتری گوشی شما برسد.

بهترین زمان شارژ کردن موبایل

 

پس به یاد داشته باشید:

  • سعی کنید شارژ گوشی را در طول روز انجام دهید.
  • قبل از این که شارژ گوشی شما صفر شود، آن را به برق متصل و قبل از رسیدن به ۱۰۰ گوشی را جدا نمایید.
  • ایمن ترین درصد شارژ برای باتری گوشی بین ۵۰-۸۰ درصد می باشد.
  • اگر بهترین زمان شارژ کردن موبایل برای شما شب می باشد، حتما قاب گوشی را از آن جدا نمایید.
  • استفاده از شارژر و کابل مخصوص به گوشی خود، یکی از مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از لوازم تقلبی و غیر استاندارد می تواند آسیب جدی به گوشی ما برساند.

 

تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

دیدگاه ها