تایید دو مرحله اى واتس اپ در ورژن جدید امکان پذیر خواهد شد…

تاييد دو مرحله اى واتس اپ

طبق گزارشات دریافت شده از کاربرانى که از نسخه هاى بتاى واتس اپ استفاده مى کنند ، گویا این پیامرسان ، تصمیم به راه اندازى سیستم تایید دو مرحله اى کرده است. کاربران بتاى واتس اپ که از نسخه ۲٫۱۶٫۳۴۱ به بعد استفاده مى کنند ، شاهد این تغییر بوده اند. براى توضیحات بیشتر در باره ى تایید دو مرحله اى واتس اپ و راه اندازى آن ، با هوکو همراه باشید تا به این موضوع ، در وبلاگ هوکو بپردازیم…

البته همانطور که میدانید ، ورژن بتا ، مختص به سیستم عامل هاى اندروید و ویندوزفون مى باشد و کاربران iOS توان استفاده از ورژن بتاى این پیامرسان را ندارند. تایید دو مرحله اى واتس اپ نیز مانند تلگرام مى باشد ولى با تفاوت هایى اندک. این تفاوت ، در این است که در تایید دو مرحله اى واتس اپ ، شما باید یک رمز عبور ۶ کارکترى براى اکانت خود انتخاب کنید. پس از انتخاب رمز عبور که باید همیشه آن را به خاطر داشته باشید ، قابلیت two-factor authorization یا همان تایید دو مرحله اى برایتان فعال مى شود.

پس از فعال سازى این قابلیت ، هر بار که بخواهید وارد اکانت خود شوید ( دوباره ثبت نام کنید ) باید این رمز عبور را نیز علاوه بر کدى که برایتان از طریق پیامک ارسال مى شود ، وارد کنید. لازم به ذکر است که به عرض کنیم که این سیستم هیچ بى فایده نیست و به امنیت اکانت شما ، کمک به سزایى خواهد کرد.

بدون استفاده از این قابلیت ، ممکن است سایرین قادر به بدست آوردن اطلاعات شما باشند ، چراکه تنها موردى که نیاز دارند ، کد تاییدیه است که از طریق پیامک برایتان ارسال مى شود. همانطور که میدانید ، سیم کارت هایى که مدتى مورد استفاده قرار نمیگیرند ، به سایر افراد فروخته مى شوند. اگر اکانت خود را به این قابلیت مجهز نکنید ، ممکن است پس از مدتى که از فروش سیم کارت شما بگذرد ، سیم کارت شما واگذار شود و صاحب جدید سیم کارت ، بتواند به مخاطبین شما دسترسى پیدا کند ، چراکه کد تاییدیه به شماره شما ارسال مى شود. اما با استفاده از این قابلیت ، مى توانید از این اتفاق ، به طور کامل جلوگیرى کنید.

 

دیدگاه ها