روش های مراقبت از اکانت آی کلاد

مراقبت از اکانت آی کلاد

امروز در هوکو همراه شما خواهیم بود تا به معرفی ۴ روش مراقبت از اکانت آی کلاد بپردازیم. این آموزش بدین جهت حائز اهمیت می باشد که بسیاری از اطلاعات دستگاه اپلی شما، بر روی این فضای ابری ذخیره خواهد شد و در صورتی که به مسائل امنیتی این فضای ابری اهمیتی ندهید، ممکن است بسیاری از اطلاعاتتان  در خطر باشند.

آی‌ کلاد برای کاربران اپل کلید ورودی به فضای دیجیتال آن می باشد. با چهار روش برای مراقبت از اکانت آی کلاد آشنا شوید.

کلید ورود به فضای دیجیتال برای کاربران آیپد، آیفون و مک یک پسورد آی کلاد است که به کمک این پسورد اطلاعات خصوصی خود، کارت های اعتباری، ایمیل ها عکس ها و فیلم های شخصی خود می توانند دسترسی داشته باشند. به همین دلیل محافظت از این پسورد خیلی مهم است.

  1. عوض کردن پسورد آی کلاد

مراقبت از اکانت آی کلاد

پیشنهاد می کنیم پسورد آی کلاد را هر چند مدت یکبار عوض کنید و از نام های شبیه به هم و یا شماره شناسنامه، تاریخ تولد و امثال آن که به آسانی حدس زده می شود به کار نبرید. پیشنهاد می کنیم برای پسورد خود حداقل از ۱۲ کاراکتر استفاده کرده و ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد را استفاده کنید تا هکرها آن را به آسانی شناسایی نکنند.

اگر قصد دارید پسورد آی کلاد خود را تغییر دهید ابتدا به سایت iCloud.com رفته و به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

Settings –> Apple ID –> Password & Security –> Change Password

  1. فعال کردن کد تایید دو مرحله ای

مراقبت از اکانت آی کلاد

 کد تایید دو مرحله ای را علاوه بر آی کلاد برای سایر شبکه های اجتماعی نیز فعال کنید تا هنگام ورود به آی کلاد یک کد برای شما پیامک شده و آن را وارد کنید، همین کد کلید اصلی ورود شما به آی کلاد است.

اگر می خواهید کد دو مرحله ای را فعال کنید مراحل زیر را طی کرده سپس شماره موبایل خود را وارد کنید آنگاه کدی از طریق تماس صوتی و یا پیامک برای شما ارسال می شود که کد تایید دو مرحله ای می باشد.

Settings –> Apple ID –> Password & Security –> Two-Factor Authentication

  1. شماره تلفن های مطمئن تر را اضافه کنید

یک شماره تلفن مطمئن اضافه کنید که برای کد تایید دو مرحله ای به آن نیاز دارید. پس یک شماره را وارد کنید که به غیر از شما به آن سیم کارت شخص دیگری دسترسی ندارد.

  1. اکانت آی کلاد شما درون چه دستگاهی فعال می باشد

مراقبت از اکانت آی کلاد

به عنوان آخرین راه باید مراقب باشید با چه دستگاه آی او اسی وارد اکانت آی کلاد می شوید. اگر می خواید کنترل بیشتری داشته باشید وارد سایت iCloud.com شده و نام کاربری و پسورد اپل خود را وارد کنید به Settings –> Apple ID رفته و لیست دستگاه هایی که آی کلاد شما در آن ها فعال می باشد را در پایین صفحه مشاهده کنید.

پایین عبارت You are signed in to the devices below را مشاهده کنید سپس ببینید اکانت شما در چه دستگاه هایی فعال است اگر دستگاهی برای شما آشنا نبود حتما شخصی دیگر به اکانت شما دسترسی دارد. برای اینکه از دسترس خارج شوید روی گزینه Remove from Account بزنید.

 

با استفاده از ۴ روش بالا برای مراقبت از اکانت آی کلاد ، می توانید امنیت اکانت خود را به ماکزیموم برسانید و  دیگر نگران مراقبت از اکانت آی کلاد خود نباشید و مطمئن باشید که تمام اطلاعات شما که در این فضای ابری هستند، امن هستند.

 

تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

دیدگاه ها