فواید روت کردن دستگاه اندرویدی

فواید روت کردن

 

تقریبا همه افرادی که از دستگاه های اندرویدی استفاده می کنند ، حداقل کلمه روت را شنیده اند و خواسته اند دستگاه خود را روت کنند ولی آیا روت کردن دستگاه ، سودی دارد ؟ در ادامه این مطلب همراه هوکو باشید تا با شما درباره ی فواید روت کردن صحبت کنیم ولی در ابتدا ، بهتر است به شما توضیح دهیم که روت چیست. با هوکو باشید…

روت کردن چیست ؟

روت کردن دستگاه ، نوعی هک کردن دستگاه به شمار می آید که به شما اجازه دسترسی کامل به تمام دستگاهتان را به شما خواهد داد و شما قادر خواهید بود در تمام گوشی خود و ساختار کارخانه ای آن نیز تغییرات ایجاد کنید.

 

فواید روت کردن اندروید :

۱- افزایش حافظه داخلی از طریق پاک کردن برنامه های پیش فرض :

همانطور که میدانید ، برنامه هایی به صورت پیش فرض در دستگاه شما نصب هستند که به طور طبیعی ، فضایی نیز اشغال می کنند. شما می توانید پس از روت کردن دستگاه خود ، این برنامه ها را پاک کنید و با این کار ، حافظه خالی خود را افزایش دهید.

 

۲- نصب کاستوم رام :

دومین فایده از فواید روت کردن ، این است که پس از روت کردن ، قادر خواهید بود تا محیط اصلی و پیش فرض دستگاه خود را تغییر دهید و رام هایی غیر از رام دستگاه خودتان را بر روی موبایلتان نصب کنید.

 

۳- بارگذاری برنامه هایی که به طور پیش فرض ، نیاز به دسترسی روت دارند :

همانطور که تابحال دیده اید ، برخی برنامه ها ، نیاز به دسترسی روت دارند تا بتوانند کار های کاربردی خود را به ثمر برسانند. توسط روت کردن ، قادر هستید برنامه هایی بسیار کاربردی را بر روی دستگاهتان اجرا کنید.

 

۴- نصب برنامه ها بر روی مموری :

یکی از کارهایی که در حالت روت نشده نمی توانید انجام دهید ، نصب برخی برنامه ها بر روی کارت حافظه است. یکی دیگر از فواید روت کردن ، این است که شما را قادر می سازد تا برنامه هایتان را بر روی کارت حافظه خود ذخیره کنید و حافظه داخلی دستگاهتان خالی بماند.

 

۵- افزایش سرعت موبایل و یا کاهش آن :

همانطور که میدانید ، هرچه سرعت پردازش پردازشگر ها بیشتر باشد ، مصرف باتری نیز بیشتر خواهد شد. به همین سبب ، تولید کنندگان ، سرعت پردازش را روی نرمال قرار می دهند تا بتوانند از بیشترین طول عمر باتری نیز استفاده کنند. یکی از فواید روت کردن ، این است که شما قادر خواهید بود سرعت پردازش را افزایش داده ( اصطلاحا Overclock ) و یا آن را کاهش دهید ( اصطلاحا Underclock ). با افزایش سرعت ، قادر هستید بازی های گرافیکی تر را با لگ و هنگ بسیار کمتر اجرا کنید و در عوض ، مصرف باتری تان زیاد می شود. هم چنین می توانید سرعت پردازش را کمتر کنید تا در مواقعی که طول عمر باتری برایتان مهم تر است ، دستگاهتان زمان بیشتری روش بماند.

 

در پست بعدی ، راجع به مضرات روت کردن با شما صحبت خواهیم کرد

 

تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

 

 

دیدگاه ها