مشخصات فاش شده از اسنپدراگون ۶۳۰ ، ۶۳۵ و ۶۶۰

اسنپدراگون 630

کوالکوم ، این بار با سه چیپ بازگشته تا با قیمت مناسب این چیپ ها ، بتواند بیشترین بازدهی ممکن را برای گوشی های پایین رده فراهم آورد. نام این چیپ ها ، اسنپدراگون ۶۳۰ ، ۶۳۵ و ۶۶۰ است. طبق شایعات منتشره ، اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ ، نسخه ای بهینه شده و برتر از اسنپدراگون ۶۲۵ است که نمونه اسنپدراگون ۶۲۵ را در موبایل شیائومی ردمی نوت ۴ مشاهده کردید. اسنپدراگون ۶۲۵ همانطور که می دانید ، از همه نظر ، از جمله مصرف انرژی ، حرارت و … بسیار مناسب و قابل قبول بود ، حال باید منتظر نسخه های بهبود یافته اسنپدراگون ۶۲۵ با نام های اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ باشیم. در ادامه همراه هوکو باشید تا درباره ۳ چیپ جدید کوالکوم صحبت کنیم.

 

هر دو تراشه اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ ، از یک سی پی یو هشت هسته ی Cortex-A53 استفاده می کنند ( البته شاید از نسخه A73 استفاده شود ولی بعید به نظر می رسد ). هر دو ی اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ ، از رم LPDDR3 به طور کامل پشتیبانی خواهند کرد و مشکلی با LTE Cat 7 ندارند. برای پردازنده گرافیکی این دو چیپ هم چنین ، انتظار می رود که از Adreno 506 استفاده شود.

 

در کنار دو پردازنده ی اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ اما ، در تیتر نام اسنپدراگون ۶۶۰ نیز برده شده که به آن نیز خواهیم پرداخت. در این پردازنده ، از هشت هسته برای پردازنده استفاده خواهد شد که چهار هسته ی آن ، Cortex-A73 و چهار هسته باقی مانده ، از Cortex-A53 خواهد بود. در این چیپ نیز همانند دو چیپ اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ ، از پردازنده گرافیکی Adreno استفاده خواهد شد ، با این تفاوت که این سری چیپ ، از نسخه ۵۱۲ این پردازنده گرافیکی بهره می برد. در چیپ اسنپدراگون ۶۶۰ ، رم دو کانال LPDDR4X پشتیبانی می شود و برای شبکه ارتباطی ، تا LTE Cat 10 قابل استفاده خواهد بود. هم چنین توسط این چیپ ، قادر به استفاده از دوربینی تا کیفیت ۲۴ مگاپیکسل خواهید بود.

تیم تخصصى هوکو بسیار مشتاق است تا شما از برنامه ها ، سایت ها ، آموزش ها و سایر مطالب ارسالى در وبلاگ هوکو دیدن کرده ، استفاده کنید و نظرات ارجمند خود را برایمان ارسال کنید…

 

دیدگاه ها